< Előző | Tartalom | Következő >
5.1.5.3 A szállítási mutatószám (TI) és a kritikussági biztonsági mutatószám (CSI) meghatározása
5.1.5.3.1 A szállítási mutatószám (TI) egy küldeménydarabra, egyesítőcsomagolásra, konténerre, csomagolatlan LSA-I anyagra vagy csomagolatlan SCO-I, ill. SCO-III tárgyra a következő eljárás alapján meghatározott szám:
a) Meg kell határozni a legnagyobb dózisteljesítményt millisievert per órában (mSv/h) a küldeménydarab, egyesítőcsomagolás, konténer, csomagolatlan LSA-I anyag vagy csomagolatlan SCO-I, ill. SCO-III tárgy külső felületétől 1 m távolságban. Az így kapott értéket meg kell szorozni 100-zal. Urán- és tórium- érceknél és ezek koncentrátumainál legnagyobb dózisteljesítményként a külső felülettől 1 m távolságban bármely ponton a következő értékek vehetők:
urán- és tóriumércekre és fizikai koncentrátumaikra 0,4 mSv/h; kémiai tóriumkoncentrátumokra 0,3 mSv/h; kémiai uránkoncentrátumokra, az urán-hexafluorid kivételével 0,02 mSv/h.
b) A tartányokra, konténerekre, csomagolatlan LSA-I anyagokra és csomagolatlan SCO-I és SCO-III tárgyakra az a) pont szerint kapott értéket a 5.1.5.3.1 táblázatban található megfelelő tényezővel meg kell szorozni.
c) Az a) és b) pontok szerint kapott értékeket egy tizedesjegyre fel kell kerekíteni (pl.: 1,13-ot 1,2-re), kivétel a 0,05 vagy ennél kisebb érték, ami nullának vehető és a kapott érték a szállítási mutatószám.